Förvaltning i Stockholm

Kundservice tar emot ditt serviceärende dygnet runt och vid övriga frågor kontakta vår växel på 08-762 90 10 eller skicka e-post till info@hufvudstaden.se. Om du vill kontakta någon annan person hos oss via e-post skriver du bara in fornamn.efternamn@hufvudstaden.se.

Kontorsområde Kungsgatan

Arbetar med fastigheter på: Kungsgatan, Sveavägen, Norrlandsgatan, Malmskillnadsgatan, Apelbergsgatan, Olofsgatan, Oxtorgsgatan och Brunnsgatan.

Oscar Backteman

Förvaltningschef

Tel 08-762 91 07
oscar.backteman@hufvudstaden.se

Laila Löfholm

Biträdande förvaltare 

Tel 08-762 90 46
laila.lofholm@hufvudstaden.se

Kontorsområde Bibliotekstan/Norrmalmstorg

Arbetar med fastigheter på: Biblioteksgatan, Birger Jarlsgatan, Mäster Samuelsgatan, Norrlandsgatan, Smålandsgatan, Hamngatan, Jakobsbergsgatan och Norrmalmstorg.

Eva-Lotta Lundberg

Förvaltningschef

Tel 08-762 90 48
eva-lotta.lundberg@hufvudstaden.se

Karin Johansson

Biträdande förvaltare 

Tel 08-762 90 66
karin.johansson@hufvudstaden.se

Kontorsområde Väst, NK, Parkaden och Continentalgaraget

Arbetar med fastigheter på: Hamngatan, Regeringsgatan, Drottninggatan, Västra Trädgårdsgatan, Klarabergsgatan, Vasagatan, Mäster Samuelsgatan, Apelbergsgatan, Olof Palmes gata, Slussplan, Järntorgsgatan, Kornhamnstorg och Klara Norra Kyrkogata.

Parkaden och Continentalgaraget

Tel 08-762 90 00
info@parkaden.se

Parkaden
Regeringsgatan 47-55, Malmskillnadsgatan 38.

Continentalgaraget 
Mäster Samuelsgatan 69.


Anders Nordenberg

Förvaltningschef 

Tel 08-762 90 98
anders.nordenberg@hufvudstaden.se

Sanna Ekeberg

Biträdande förvaltare

Tel 08-762 90 97
sanna.ekeberg@hufvudstaden.se

Butiker i Stockholm


Emanuel Westin

Chef Affärsutveckling butiker

Tel 08-762 90 56
emanuel.westin@hufvudstaden.se

Luckas Svensson

Förvaltare 

Tel 08-762 90 94
luckas.svensson@hufvudstaden.se

Ulrika Ternhem

Ulrika Ternhem

Biträdande förvaltare 

Tel 08-762 90 63
ulrika.ternhem@hufvudstaden.se

NK-varuhuset Stockholm

Andreas Edström

Varuhuschef


Tel 08 - 762 90 72
andreas.edstrom@nk.se